Rekreasyon İmkanları

Dilek Yarımadası  Büyük Menderes Deltası Milli Parkı sahilleri, Türkiye’de yapılaşmanın olmadığı, en temiz ve doğal kıyılardandır. Milli Park’a gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler, düzenlenmiş alanlarda günübirlik olarak; Pikimn, Doğa Yürüyüşü, Dağ Bisikleti, Foto Safari, Manzara İzleme, Olta Balıkçılığı, Kültürel Yürüyüşler, Kuş Gözlemciliği ve Botanik Turu etkinliklerini  yapabilirler. 

Milli Park alanı içerisindeki en önemli kanyon, 18 km uzunluğundaki Olukludere Kanyonu’dur. Kanyon’daki belirlenmiş yürüyüş yolunda, vahşi doğa ile baş başa kalmak isteyen ziyaretçiler, yaklaşık 4 – 5 saat boyunca, Milli Park’ın eşsiz bitki örtüsü, dereleri, havuzları, şelalesi ve harika manzaraları arasında, benzersiz bir deneyim yaşama fırsatı yakalayabilirler. 

Büyük Menderes Deltası kısmında, tahliye kanalı ve Büyük Menderes nehri üzerinde sportif amaçlı olta balıkçılığı ve kuş gözlemciliği yapılmaktadır. Milli Park sınırları içinde bulunan; PanionionZeus MağarasıEski Doğanbey KöyüEski Şaraphane mevkii Tebai Antik Kenti ve Milli Park yakınında bulunan Priene ve Milet Antik Kentlerine kültürel turlar düzenlenmektedir.

Dilek Yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Parkına kadar gelmişken, 

-Dört adet günübirlik kullanım alanında piknik yapıp denize girmeden,

-Dört mevsim yemyeşil birçok bitki çeşidine rastlayacağınız kanyonda yürümeden,

-Eski Doğanbey köyüne gidip, Rum ve Türk mimarisinin örneklerini görmeden,

-Doğanbey köyündeki Ziyaretçi ve Tanıtım Merkezini ziyaret etmeden,

-Karinaya uğramadan,

-Deltadan balık alıp yemeden,

-Ayrıca Milli Parka çok yakın olan Milet, Priene ve Didim’e uğrayıp Apollon tapınağını görmeden sakın Milli Parkımızdan ayrılmayın.

Dilek Yarımadası

HAVA DURUMU

Dilek, Öneri Ve Şikayetler için

BİZE ULAŞIN

Açılış ve Kapanış :

Hafta İçi Giriş: 08 : 00 - 17 : 00 Pazar Günü Giriş: 07 : 00 - 16 : 00 Çıkış: 18 : 30