Manzara İzleme ve Foto Safari

Dilek Yarımadası B.Menderes Deltası Milli Parkımız, yılın her döneminde içerisinde barındırdığı eşsiz güzellikleri ve doğal yapısıyla Milli Parkımıza gelen ziyaretçilerimize izlemeye doyamayacakları manzaralar sunmaktadır. Milli Park giriş kapısından başlayarak ana yol güzergahı üzerinde bulunan 3 adet Manzara Seyir Terasımızda mavinin her tonunu görmenin yanı sıra Kuzey doğu yönünde Yunanistan’ın Sisam (samos) adasını izleme imkanı bulabilirsiniz. 

Oluklu dere kanyonu yürüyüş parkuru güzergâhında doğayla baş başa bir yürüyüş eşliğinde 5. km ye vardığınızda sizi Kuşadası, Sisam, Oluklu dere Kanyonunun sarp kayalıkları eşliğinde uçsuz bucaksız bir deniz manzarası ve Milli Parkımızı kuş bakışı izleme olanağı sunan Kalamaki seyir terasımızla karşılaşabilirsiniz. Aynı güzergahta devam ederek 7. km ye geldiğinizde; Yunan Mitolojisinde Balmumundan kanatlarıyla güneşe ve özgürlüğe uçan  İkarus'un uçmak için havalandığı Mykale (Dilek dağı) dağını, eşsiz orman ve vadi manzarasıyla birlikte izleme imkanı sunan Mykale Manzara Seyir Terasımız size hizmet edecektir.

Karine Mevkiinde ve Doğanbey Köyünde bulunan 2 adet Kuş gözlem ve Manzara seyir kulelerimiz ziyaretçilerimizi Güneşin batışını, denizi ve kuş türlerimizi gözlemlemek ve objektifleriniz eşliğinde Milli Parkımıza dair anı albümünüzde yer edinmek için sizleri bekliyor olacaktır. 

Dilek Yarımadası

HAVA DURUMU

Dilek, Öneri Ve Şikayetler için

BİZE ULAŞIN

Açılış ve Kapanış :

Hafta İçi Giriş: 08 : 00 - 17 : 00 Pazar Günü Giriş: 07 : 00 - 16 : 00 Çıkış: 18 : 30