Doğa Yürüyüşü

Yılda yaklaşık 900 000 yerli ve yabancı misafir Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’nı ziyaret etmektedir. Ziyaretçiler, düzenlenmiş alanlarda günübirlik olarak, deniz sporları yapabilecekleri gibi, eko-turizm kuralları çerçevesinde, belirlenmiş rotalarda doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, foto safari, manzara izleme, olta balıkçılığı, kültürel yürüyüşler, kuş gözlemciliği, resim ve botanik turu etkinliklerini de yapabilirler.

Milli Park alanı içerisindeki en önemli kanyon, 18 km uzunluğundaki Olukludere Kanyonu’dur. Kanyon’daki belirlenmiş yürüyüş yolunda, vahşi doğa ile baş başa kalmak isteyen ziyaretçiler, yaklaşık 4 – 5 saat boyunca, Milli Park’ın eşsiz bitki örtüsü, dereleri, havuzları, şelalesi ve harika manzaraları arasında, benzersiz bir deneyim yaşama fırsatı yakalayabilirler. 

Kısa Parkur 2 km (Botanik Turu)

            Dilek Yarımadası - Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Ziyaretçi Ve Tanıtım Merkezi etkinlikleri kapsamında Kavaklıburun ve Karasu koyları arasında günübirlik kullanımlı 2 kilometrelik parkurda botanik turları düzenlenmektedir. Milli Park florasında 95 familyaya  ait; tür alttür ve varyete düzeyinde 804 adet bitki türü belirlenmiştir. Bu bitkilerden 6 adedi dünyada sadece burada görülen endemik türlerdir. Milli Park Akdeniz maki florasının hemen hemen bütün bitki türleri ile Kuzey Anadolu ormanlarına özgü bazı küçük orman topluluklarının birlikte yetiştiği tek yerdir.

       Uzun Parkur 18 km (Doğa Yürüyüşü Turları)

            Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı doğa sporları için birçok uygun alana sahiptir. Ziyaretçi Ve Tanıtım Merkezi etkinlikleri kapsamında Olukludere Kanyonu’nda alan kılavuzları eşliğinde doğa yürüyüşü turları yapılmaktadır.

Ziyaretçi Ve Tanıtım Merkezi ile Olukludere Kanyonu girişi arasındaki parkur 18 kilometredir. Yaklaşık 4-5 saat süren parkurda katılımcılar eşsiz bitki örtüsünü, çeşitli hayvanları, dereleri, havuzları, şelaleyi ve muhteşem manzaraları görebilir, benzersiz bir deneyim yaşama fırsatı yakalayabilirler.

Dilek Yarımadası

HAVA DURUMU

Dilek, Öneri Ve Şikayetler için

BİZE ULAŞIN

Açılış ve Kapanış :

Hafta İçi Giriş: 08 : 00 - 17 : 00 Pazar Günü Giriş: 07 : 00 - 16 : 00 Çıkış: 18 : 30